Лудогорец преживя истински кошмар в Загреб и се прости с мечтата си да пробие в групите на Шампионската лига през този сезон. Хърватският гранд Динамо разби с 4:2 разградски орли в реванша от третия квалификационен кръг и ще играе плейоф за влизане в заветната групова фаза на най-комерсиалния турнир в Европа. Родният шампион завърши двубоя с 8 души, след като червени картони Доминик Янков , Рик Джонатан и Жан Карничник и може да има сериозни претенции към съдията Беноа Бастиен.
Така Лудогорец отпадна от надпреварата след общ резултат 3:6. Хората на Анте Шимунджа със сигурност ще участват в групите на Лигата на конференците, но ще имат шанс да играят в тези на Лига Европа. В решителния плейоф разградчани ще се изправят срещу Жалгирис, който също се прости с Шампионската лига, след като Бодьо/Глимт отстрани литовците с общ резултат 6:1. Динамо Загреб пък ще се изправи именно срещу норвежкия шампион.
Срещата на стадион „Максимир“ започна катастрофално за родния хегемон, след като до 17-ата минута домакините водеха с 1:0 след гол на Йосип Дърмич, а Доминик Янков получи червен картон. Последваха два гола на Мислав Оршич, първият от които от дузпа и резултатът набъбна до кошмарното 3:0. Кирил Десподов върна минималните шансове на „орлите“ за краен успех с два гола. Звездата на Лудогорец намали в добавеното време на първото полувреме, а малко след почивката от дузпа доведе нещата до 3:2. Петкович от дузпа фикскира крайното 4:2 от втора дузпа за домакините, при отсъждането на която Лудогорец остана с 8 души на терена.
След първоначалното отлично начало за домакините, хората на Анте Шимунджа заиграха по-добре макар и с 10 души на терена, но нямаха сили да направят чудо в столицата на Хърватия. От трибуните се чуха освирквания по адрес на домакините, които заиграха много слабо и рядко създаваха голови възможности пред вратата на Слуга. След това гостите останаха с 9 футболисти на терена и интригата съвсем приключи.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Приложими ли са таксите за преминаване на кораби през Ормузкия проток?
Износът на нови коли от Китай расте с над 73% през март до около 700 хил. автомобила
Япония влага 4 млрд. долара в местен производител на чипове
Дипломати на САЩ и Иран са в Пакистан за мирни преговори
Екипажът на "Артемида II" успешно се завърна на Земята
„Ай Ти Еф Груп“ ще разпредели по 0,2 евро дивидент на акция
Убийство с нож е извършено в Кърджалийско на Разпети петък
Издирват млад мъж с параноидна шизофрения в Девня
Иран остава изолиран - най-дългото спиране на интернет в историята
Найденов избухна: Показа скандални постове на Гребенчаров и коментира съдиите за ЦСКА-Левски
Шампионът Италия е на крачка от финалите за "Били Джийн Кинг къп"
От БФС обясниха правилно ли изгониха футболист на Арда в мача с Левски + ВИДЕО
Вечно дерби, което не прилича на никое преди!
Във Вечното дерби: Светльо Вуцов записва любопитно постижение с Левски
Марсилия прегази слабак, Монако отнесе здрав пердах
Любовен хороскоп за 13 – 19 април
Нумерологична прогноза за 11 април
Чай от бяла бреза – при целулит и ставни болки
Какво се прави на Велика събота
Поверия за здраве за Великден
Задължителни ястия за Великден
17-годишните „моряци“ изпуснаха Ботев Пд във Варна
Черно море Тича с 20-а победа в НБЛ
Синоптиците прогнозират валежи през голяма част от новата седмица
19 души са ранени в катастрофи през последните 24 часа
Хороскоп за 12 април 2026
Министърът на туризма: Има ръст на резерваците за лятото
Астронавтите от „Артемида II“ се завърнаха на Земята след рекордна мисия до Луната
Скрит процес във водите на океаните затопля Земята
Нов екипаж от милиметрови червеи ще лети към МКС с важна мисия
Сателитни данни разкриват неочаквани факти за Земята
Има опасност за астронавтите от „Артемида II“ при навлизане в земната атмосфера
Китай тества технология за отклоняване на опасни астероиди